yer-fistigi.jpg (118 KB)

Yer Fıstığı Çeşitleri

Filtreler

Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Yer Fıstığı

Yer fıstığı, hem besleyici hem de lezzetli olması bakımından sıklıkla tercih edilir. Hatta en çok talep gören kuru yemiş çeşitlerinden bir tanesi olduğu dahi rahatlıkla ifade edilebilir. Bunun yanı sıra son derece ekonomik bir kuru yemiş çeşidi olan yer fıstığı, uygun fiyata lezzetli bir atıştırmalık arayanları da öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Sizler de hem taze hem de lezzetli yer fıstığı arıyor ve internet üzerinden bunu temin edebileceğiniz güvenli bir adres bulamıyorsanız, hiç düşünmeden bizim sitemizi ziyaret edip siparişlerinizi firmamıza iletebilirsiniz.

Yer Fıstığı Çeşitleri Arasından Tercih Yapın

Sitemizde pek çok yer fıstığı çeşidini bulmanız son derece kolay olacaktır. Bunlardan bir tanesi de en lezzetli seçeneklerden bir tanesi olan ve fazlaca talep gören salamura yer fıstığıdır. Bunun yanı sıra soslu yer fıstığı çeşidimiz de özellikle çocuklar tarafından çok sevilmektedir Klasik bir tattan vazgeçmek istemeyenler için en uygun yer fıstığı çeşidimiz ise tuzlu yer fıstığıdır. Son olarak daha farklı bir lezzet arayanlara özel kavrulmuş tuzsuz yer fıstığı da satış listemizde sizler için yerini almıştır. Ancak siz hangi ürünümüzden yana tercihinizi kullanmış olursanız olun; en taze, en lezzetli ve en kaliteli ürünleri aldığınızdan hiçbir zaman şüphe duymayın.

Yer Fıstığı Besin Değerleri ve Kalorisi

Yer fıstığının aşağıda da ifade edildiği üzere yağ içeriğinin yanı sıra bu kuru yemiş içerisinde belirli miktarda karbonhidrat ile bitkisel protein de yer alır. Bunun yanı sıra yer fıstığı pek çok vitamini de bünyesinde barındırır. Son olarak yer fıstığı içerisinde vücut için zorunlu olan ve tok tutan lifler de yer almaktadır. Sağlıklı olmasına karşın 100 gram için 567 kcal kalori içeriğinden dolayı ölçülü tüketilmesi gerekmektedir.

Yer Fıstığı Yağı

Yer fıstığının yağlı bir kuru yemiş çeşidi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ancak ölçülü biçimde tüketildiği müddetçe bu yağ insan vücudu için gerekli olan türdendir. İnsan vücudunda üretilemeyen ve dışarıdan alınması zorunlu olan yağların bir kısmı da yer fıstığı içerisinde yer almaktadır. Bu yağlardan en yüksek seviyede istifade edebilmek adına da mümkün olabildiği kadar çiğ yer fıstığı tercih etmekte yarar vardır. Bu sayede yağların besin değerleri de korunmuş olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.