dibek.jpg (126 KB)

Şekeroğlu Dibek Kahvesi Çeşitleri

Filtreler

Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Dibek Kahvesi Nedir?

Kahvenin öğütülüş şekli bakımından klasik Türk kahvesinden ayrılan Dibek kahvesi sağlığa olan bir çok faydası ile bilinir. Kavrulmuş olan kahve çekirdeklerinin taş ya da tahta dibeklerde el emeği ile dövülmesi sonucunda elde edilen kahveye Dibek kahvesi denir. Önceleri tahıl öğütmek için kullanılan dibeklerin daha sonrasında kahve öğütümü için kullanılması üzerine bu kahve türü ortaya çıkmıştır. Firmamızın resmi web sitesinde bu ürünün satışını gerçekleştirmekte ve sizlere taze çekilmiş kahvenin tadını sunmaktayız.

Dibek Kahvesinin İçindekiler

Dibek kahvesinin içerisinde yer alan birbirinden farklı aromatik tatlar kahvenin damak zevkini arttırmasına neden olur. Kahve değirmenlerinde hazırlanmış olan Dibek kahvesi içeriğinde bulunan yağın etkisi ile klasik Türk kahvesi ile kıyaslandığı zaman daha yoğun bir kıvama sahiptir. Bir çok farklı aromanın bir araya getirilmesi ile elde edilmiş olan Dibek kahvesi içinde; keçiboynuzu, Türk kahvesi, menengiç, kakao, krema, zahter ve salep bulunur. Dibek kahvesinin bu aromalar ile bir araya getirilmesi sonucu daha farklı ve daha doygun bir tat ortaya çıkmıştır.

Dibek Kahvesinin Faydaları

Her gün düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde hazmı hızlandırmaya yarayan Dibek kahvesi midenin daha verimli bir şekilde çalışmasına da yardımcı olur. Sosyal yaşamda olumsuz sonuçlar doğurabilen ağız kokusunun önlenmesi için bu kahve tercih edilebilir. İçim işlemi bittikten sonra dibinde kalan telve yüz maskesi olarak kullanıldığı takdirde, yüzdeki bir çok leke ya da sivilce gibi etkilerden kurtulunabilir. Yatıştırıcı bir etki gösteren bu kahve türü, stresi azaltır. İçeriğinde üzüm çekirdeğinin yer aldığı Dibek kahvesinin hafızayı kuvvetlendirme etkisi vardır.

Dibek Kahvesinin Besin Değerleri ve Kalorisi

Dibek kahvesinin 1 fincan tüketildiğindeki besin değerlerine bakıldığında; 3,81 gram yağ, 75 kcal kalori oranı, 9,43 gram karbonhidrat ve 0,91 gram protein alındığı görülebilir. Dibek kahvesi gün içerisinde maksimum iki kahve fincanı kadar tüketilmeli ve fazla tüketiminden uzak durulmalıdır. Güneydoğu Anadolu ve Ege bölgelerinde sıklıkla tercih edilen bu kahve türü firmamız bünyesinde de satılmakta ve online satış sitemiz üzerinden Türkiye'nin dört bir yanına gönderilebilmektedir. Dibek kahvesinin yapılışı klasik Türk kahvesi yapılışı ile aynıdır.

Dibek Kahvesi Siparişi

Şekeroğlu kahve çeşitlerinin resmi satış sitesini tercih ederek siparişini verebilmeniz mümkün olur. Tazeliğini koruyan paketler ile siparişinizin tarafımıza ulaşmasından itibaren 1 iş günü içerisinde adresinize gönderilen Dibek kahvesinin eşsiz lezzetini deneyebilirsiniz. Güvenilir ödeme yöntemlerinin tercih edildiği satış sitemizde Dibek kahvesinin siparişini verebilmeniz mümkün olur. İçeriğindeki zengin aromalar sayesinde damağınızda eşsiz bir lezzet bırakan bu kahve türü taze bir şekilde size ulaştırılır. Dibek kahvesi siparişleriniz için web sitemizi ziyaret edebilir, güvenilir bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.