menenengic-kahvesi.jpg (60 KB)

Şekeroğlu Menengiç Kahvesi Çeşitleri

Filtreler

Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Menengiç Kahvesi

Türklere özgü bir kahve çeşidi olarak bilinen ve gerek tadı gerek yapılışı ile Türk kahvesinden ayrılan Menengiç kahvesi sağlığa faydalı içeceklerden bir tanesidir. Şekeroğlu bünyesinde açmış olduğumuz online satış sitemizde yıllardır büyük bir özveri ve tecrübeyle ürettiğimiz Menengiç kahvesinin toz ve sıvı formları  bulunmakta ve farklı gramaj seçenekleri üzerinden sizlere teslim edilmektedir. Menengiç kahvesinin bilinen faydalarının yanı sıra bilinmeyen pek çok özelliğinin de varlığı söz konusudur. Bu kahve türü klasik Türk kahvesi tadından daha yumuşak bir içime sahip olup, damak zevkine göre yoğunlaştırılabilir.

Menengiç Kahvesi Nedir?

Adını temel bitkisinden alan Menengiç kahvesi sakız ağaçgil familyasından gelen Menengiç ağacından üretilir. Türkiye'de İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde yetişmekte olan bu ağaç, bir tür fıstık ağacı olarak bilinir. Kırmızı renkte çiçeklenen ve olgunlaştıkça rengi mavi ve mor arası bir renge dönen Menengiç, olgunlaştıktan sonra toplanarak kurutulur ve kahvesi elde edilir. Kavrularak kahve kıvamına getirilen bu bitki daha sonrasında çekilerek Türk kahvesinin toz halini alır. 

Menengiç Kahvesinin Faydaları

Doğal bir bitki türünden üretilmiş olan bu kahve türünün gün içerisinde en fazla 2 fincan kadar tüketildiği takdirde sağlığa bir çok faydası bulunur. Menengiç kahvesi faydalarına bakıldığı zaman; nefes darlığı, solunum yolları, ses telleri, mide ve böbrekte biriken kumların atılması gibi bir çok alanda insan sağlığına faydalı olduğu görülebilir. Afrodizyak etkisi de bulunan Menengiç kahvesinin yapılışına bakıldığında ise genellikle sıcak kum ile beraber olmakta ancak bu imkanı olmayanlar için klasik ocak üzerinde de kaynatılabilmektedir.

Menengiç Kahvesinin Besin Değerleri

Menengiç bitkisinden üretilen ve temelinde bu bitkinin özü bulunan kahve içerisinde bir çok besin bulunur. Lif, protein, yağ, fosfor, demir, kalsiyum, potasyum, B1 vitamini, A vitamini, B2 vitamini, C vitamini, B6 vitamini ve E vitamini gibi bir çok besin değerini bünyesinde barındıran Menengiç kahvesi gün içerisinde tüketime uygundur. Firmamız bünyesinde satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerden bir tanesi olarak Menengiç kahvesinin bir çok farklı gramajını bulabilirsiniz. Web sitemizde yer alan bu ürün tazeliğini koruyarak sizlere ulaştırılmakta ve ilk günkü gibi tüketim yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Menengiç Kahvesi Sipariş

Antep fıstığına benzeyen şekli ve yumuşak içimi ile özellikle Gaziantep yöresinde tercih edilen Menengiç kahvesinin bir çok özelliği bu kahvenin tüketimi için yeterli sebep oluşturur. Ürünlerimizi ilk günkü tazeliği ile sizlere ulaştırmak adına özenli şekilde paketleme yapmakta ve bu şekilde göndermekteyiz. Firmamızın resmi satış sitesi üzerinden vereceğiniz sipariş en geç 3 iş günü içerisinde vermiş olduğunuz adrese ulaştırılmakla beraber, kahvenin tüketimine yönelik talimatlar paketinde yer almaktadır. Menengiç kahvesi siparişleriniz için web sitemizi ziyaret edebilir, diğer Şekeroğlu kahve  ürünlerimize de göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.