tarcin.jpg (135 KB)

Tarçın Çeşitleri

Filtreler

Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Tarçın Nedir?

Pek çok insan tarafından fazlaca sevilen ve tüketilen tarçın, hem Türk mutfağında hem de Türk kültüründe en çok sevilen baharatlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda tarçın sadece yemeklerde ve çeşitli tatlılarda kullanılan bir baharattan ibaret de değildir. Bunun yanı sıra çaylar ile çeşitli içeceklerde de bu muhteşem baharatın tadını almak mümkündür. İşte bu denli geniş kullanım alanı olan bir baharatı hem taze hem de organik haliyle sitemizden temin etmeniz mümkün. Sizlere sunduğumuz ürünlerin her birini özenle kontrol ediyor, kalitesinden emin olmadan hiçbir şekilde satış listemize eklemiyoruz.

Taze ve Kaliteli Baharatın Markası: Şekeroğlu Baharat

Şekeroğlu Baharat olarak hem üretim hem de paketleme aşamasında benzersiz hijyen koşullarının yanı sıra her zaman için geleneksel tadın ve tarçının dayanılmaz güzellikteki kokusunun muhafaza edilmesi adına da elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Hava almadan paketlenen tarçın siparişleriniz, bu sayede hem kokusunu hem de tadını rahatlıkla koruyor ve en kısa süre içerisinde taze haliyle sizlere teslim ediliyor. Mesai saatleri içerisinde siparişleriniz bize ulaşırsa aynı gün içerisinde kargoya veriliyor ve bu sayede elinize ulaşması çok daha kısa sürüyor. 

Tarçın Çeşitleri

Sitemizdeki tarçın kategorisinde sizlere üç ayrı ürün grubu sunulmaktadır. Bunlardan bir tanesi kullanıma hazır olan ve genel olarak baharat olarak doğrudan tüketilmesi için talep edilen toz tarçındır. Bunun yanı sıra içeceklerinize ve birtakım farklı tariflerinize tat katması adına boru tarçını da tercih edebilirsiniz. Sitemizde sizlere sunulan son tarçın türü ise kabuk tarçındır. Kabuk tarçın da tıpkı boru şeklinde olan gibi bazı tariflere, çaylara ve çeşitli içeceklere tat katması açısından son derece işlevsel bir seçenek olacaktır.

Tarçın Siparişi

Sitemizde sizlere sunulan tarçınları dilediğiniz gramajdaki ambalajlarında, dilediğiniz sayıda satın alabilirsiniz. Paket olarak seçeneklerimiz 100 gram, 250 gram, 500 gram ve 1 kg olarak değişkenlik göstermekle beraber seçim tamamen sizlere bırakılmıştır. Ancak hangi miktarda ve hangi sayıda tercih ederseniz edin özenli ve hijyenik bir şekilde paketleneceğinden emin olabilir, memnuniyetle tüketerek geleneksel ve doğal tadın keyfini çıkarabilirsiniz.

Tarçının Faydaları Nelerdir?

Tarçının saymakla bitmeyecek kadar çok faydası olduğunu pek çok insan bilir. Bunların başında ise kan şekerini dengelemesi gelir. Bu nedenle bazı tatlıların üzerine toz tarçın serpilmesi tavsiye edilmektedir. Uçucu yağlar yönünden zengin oluşu da bu baharatı çok daha kıymetli hale getiren bir diğer özelliği olarak dikkat çeker. Ayrıca soğuk algınlığı ve öksürük gibi pek çok sağlık sorununa da deva olan tarçın; kan dolaşımını hızlandırması, tokluk hissi vermesi ve içerdiği vitaminler yönünden de son derece yararlıdır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.