Zeytin Yağı

Zeytin Yağı

Filtreler

Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Organik Kilis Zeytinyağı - Faydaları & Fiyatları

Zeytinyağı; yağ çeşitleri arasında çok sayıda faydaya sahip olan, farklı bölgelerde yetişen zeytinlerden edilen bir çeşit yağdır. Çok sayıda faydası olması sebebi ile tercih edilen zeytinyağının, en çok bilinen faydaları arasında; sindirimi desteklemesi, kemikleri güçlendirmesi ve doğal bakım alanında kullanılması yer almaktadır.

Karaciğer Sağlığına İyi Gelir

Düzenli kullanımda, faydalarını göreceğiniz zeytinyağı; adeta doğadan sunulan bir mucize gibi. Vücudun temizliği ile sorumlu olan karaciğeri temiz tutacak besinler tüketmek, karaciğer sağlığının korunmasına yardımcı olacaktır. Karaciğer sağlığını koruyan besinlerin başında zeytinyağı yer almaktadır. Düzenli kullanımda karaciğer sağlığınızı destekleyebilirsiniz..

Sindirim Sisteminin Düzenlenmesine Destek Sağlar

Sindirim sisteminin çalışma düzeni neredeyse tamamen tüketilen gıdalar ile alakalıdır. Eğer sağlıklı bir sindirim sistemine sahipseniz, onun düzenli çalışması için; tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekiyor. Yemeklerde organik kilis zeytinyağı kullanarak, zeytinyağının faydalarını görebilirsiniz. Zeytinyağını; kahvaltılarda ve yemek öncesi sos olarak da kullandığınız zaman, sindirim sisteminizin ne kadar düzenli çalıştığına şahit olabilirsiniz. Faydalarını görmek için düzenli kullanıma özen göstermelisiniz.

Kemikleri Güçlendirir

Kalsiyum kemikleri güçlendirmek için en önemli değerlerden bir tanesidir. Zeytinyağı besin değerleri arasında, yüksek ölçüde kalsiyum da yer almaktadır.

Saç Bakımı, Cilt Bakımı İçin de Faydalıdır

Doğal yollarla güzelleşmek isteyenler için zeytinyağı vazgeçilmez bir efsanedir. Cildin ve saçın kaybettiği nemi ve yağ dengesini yerine koymasını zeytinyağı ile sağlayabilirsiniz.

Kan Basıncını Düzenler

Kan basıncı sağlıklı bir yaşam için düzende olması gereken bir sistemdir. Kan basıncını zeytinyağı ile dengede tutabilirsiniz. Gün içinde soslarda veya salatlarda 1-2 yemek kaşığı çiğ zeytinyağı tüketmek bunun için yeterli olacaktır.

Safra Taşlarını Önler

Düzenli zeytinyağı kullanımı safra taşı oluşumunun da önüne geçer.

Kilis Zeytinyağı Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Kilis zeytinyağının birçok faydası bulunmaktadır. Yemeklerde, salatalarda, soslarda kullanabileceğiniz kilis zeytinyağı hakkında bilmeniz gereken detayların birkaçını paylaşacağız.

Zeytinyağının özellikleri

Sarı ve yeşilimsi renklerde olan zeytinyağı, hiçbir kimyasal işlem görmeden, farklı tekniklerle elde edilen, birden çok çeşidi bulunan bir yağ çeşididir. Farklı bölgelerde yetişebilen zeytinden elde edilen, zeytinyağının birçok çeşidi vardır. Bu çeşitler zeytinin olgunluğu, türü ve yetiştiği bölge ile ilişkilidir.

Zeytinyağı Hakkında En Çok Merak Edilen Başlıca Sorular

Zeytinyağı hakkında en çok merak edilen başlıca soruları ve bu soruların cevaplarını sizler için derledik. Aşağıda bu soruları ve cevaplarını inceleyebilirsiniz.

Zeytinyağı asit mi baz mı?

Zeytinyağı asidik değere sahip bir yağdır. Bu asidik değer zannedildiği gibi zararlı değil aksine vücut için oldukça faydalıdır.

Zeytinyağın besin değeri ve kalorisi nedir?

Zeytinyağı besin değeri ve kalorisi bakımından oldukça faydalıdır. Yemeklerde ve kozmetik sektöründe kullanılan zeytinyağı; en faydalı yağlar arasındadır. Zeytinyağı faydası bakımından, çok kıymetli bir yağ çeşidi olduğu gibi kalorisi sayesinde de sağlıklı beslenenlerin vazgeçemediği yağ çeşididir.

100 gram zeytinyağı 880 kalori içerir. Besin değerleri bakımından sindirilebilir olduğu için dengeli tüketildiğinde oldukça faydalı bir yağdır.

Zeytinyağının Besin Değerleri

Zeytinyağı besin değerleri bakımından oldukça zengindir. 100 gr zeytinyağı; 0.2 gr karbonhidrat içerir. 100 gram yağda yine; 99, 6 gram yağ bulunur. A vitaminine de sahip olan zeytinyağı, kalsiyum ve demir de içerir. Bu değerler bir yağ çeşidine göre oldukça sağlıklı ve faydalıdır.

Zeytinyağı Çeşitleri

Zeytinyağı çeşitleri birden çoktur. Farklı üretim teknikleri, zeytinin elde edilme süresi gibi farklı değişkenler, farklı çeşitlerde zeytinyağı oluşumunu desteklemektedir.

Organik Sızma Zeytinyağı:

Asit oranı en fazla %0,8 olan naturel zeytinyağı, zeytinyağının en saf halidir. Özellikle çiğ olarak tüketilmeye uygun olan naturel sızma zeytinyağını, kahvaltı ve yemek öncesi sos olarak, salatalarda kullanabilirsiniz.
Organik Birinci Zeytinyağı:

Organik birinci zeytinyağı soğuk sıkım tekniği ile ilk hasattan elde edilen zeytinyağı çeşitleri arasındadır. Yine sızma zeytinyağı gibi; çiğ olarak tüketilmesi önerilir.

Rafine Zeytinyağı

Kötü koku, asit ve kötü tat gibi zeytinyağında olması istenmeyen kötü etkilere sahip yağlarda, rafine işlemi ile elde edilen yağlardır. Genellikle kızartma gibi alanlarda kullanılması önerilir.

Taş Baskı Zeytinyağı

Taş baskı zeytinyağı ismini üretim metodundan alır. Kocaman yuvarlak taşlar ile ezilerek elde edilir.

Erken Hasat Edilen Zeytinyağı

Zeytin daha olgulanmaştan toplanır ve bu zeytinlerden, erken hasat zeytinyağı üretilir. Bu yağlar diğer yağlara göre daha pahalı olabilmektedir. İçerisinde barındırdığı antioksidan bakımından oldukça kıymetli yağlar arasındadır.

Soğuk Sıkım Zeytin Yağı

Zeytinyağı elde edilirken kullanılan zeytin hamurunun sıcaklığını 27 derecenin altında tutulur. Bu sebeple ismi soğuk sıkımdır. Soğuk sıkım zeytinyağı genellikle salata ve soslarda kullanılan bir yağ çeşididir. Oldukça besleyici olan soğuk sıkım zeytinyağı oldukça kıymetli yağlar arasında yerini almaktadır.

Bu blok veri madenciliği uygulamaları için kullanılmaktadır.Erişiminize kapalıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.