Leblebi Çeşitleri

Leblebi Çeşitleri

Filtreler

Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Leblebi

Türk kültüründe uzun süredir yer alan ve pek çok zaman atıştırmalıklar ya da kuru yemişler arasında yerini alan leblebi, her haliyle kendisini sevdirmeyi çok iyi bilmiştir. Bir zamanlar leblebi tozu ile çocukları mutlu ederken bazen de bozanın üzerinde yetişkinlerin damak tadına tat katmıştır. İşte bu kadar sevilen ve bir o kadar da yararlı olan bir çerez olarak tanınmayı hak eden leblebi, sitemizde de kendisine haklı olarak yer bulmuştur. Leblebi taze haliyle tüketilmesi gereken ve tazeliğini kaybedip yumuşamaya başladığı zaman asla keyif vermeyen bir kuru yemiştir. İşte bizler de bu nedenle leblebileri kavurduktan hemen sonra paketliyor, asla hava almayacakları şekilde muhafaza ediyoruz.

Leblebi Çeşitleri

Şekeroğlu kuru yemiş çeşitlerinden temin edebileceğiniz pek çok leblebi çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de beyaz leblebidir. Daha çok çerez olarak tüketilen ve pek çok insan tarafından da fazlaca sevilen beyaz leblebinin yanı sıra acılı leblebi de en taze haliyle sitemizde yer almaktadır. Bunların yanı sıra tuzlu sarı leblebi, baharatlı çıtır leblebi, dağlı leblebi ve  kırık leblebi de sitemizde yer alan diğer çeşitlerdir. Aynı zamanda her yaştan insanın severek yediği leblebi şekerini de bu ürün kategorimiz içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Bunlar içerisinde pek çok insanın ilk defa duyduğu ve ilgi çekici olan ise şüphesiz dağlı leblebidir. Ancak dağlı leblebi sadece dağlanarak hazırlandığı için bu adı almıştır ve aslında pek çok insanın damak tadının da aşina olduğu bir lezzettir.

Leblebinin Besin Değerleri ve Kalorisi

Leblebinin en büyük faydalarından bir tanesi bol miktarda lif içeriyor olmasıdır. Bu sayede sindirim ve boşaltım sistemi çok daha verimli çalışacaktır. Aynı zamanda lifli gıdalar sayesinde tokluk süresi de bariz şekilde uzun olacaktır. Leblebi çeşitleri içerisinde bitkisel protein ve kaliteli kompleks, yani insan vücudu için ölçülü tüketildiği müddetçe zararlı olmayan karbonhidratları da içermektedir. Son olarak leblebi içerisinde az miktarda yağ da yer almaktadır. 100 gram leblebi yaklaşık 270 kcal kalori içerir.

Bu blok veri madenciliği uygulamaları için kullanılmaktadır.Erişiminize kapalıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.