uzum.jpg (120 KB)

Kuru Üzüm Çeşitleri

Filtreler

Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Kuru Üzüm Çeşitleri

Organik gıda grubuna giren kuru üzümler sitemizde sizler için sunulmuştur. Kan yapıcı özelliğiyle bilinen bu ürünler, sağlık bakımından her gün mutlak olarak tüketilmesi gereken gıdalardır. Yaş meyvesi haricinde kurusunun komposto yapımı veya sıcak suya atılarak tüketilmesi soğuğa karşı büyük bir antioksidan özelliği taşır. Doğal işlemlerle toplanarak, özenli ve hijyenik bir şekilde kurutulan kuru üzüm, sitemizde sergilenmektedir.

Kuru Üzümün Sağlığa Olan Etkisi

Kuru üzüm besin değerleri bakımından son derece vitaminli bir gıda ürünüdür. Taneli yapısıyla kan değerlerini yükselten kuru üzüm aynı zamanda yaşlanma etkilerini de geciktirici özelliğe sahiptir. Dünyada birçok ülkede yetiştirilmesine rağmen ülkemizde en vitaminli üzümler yetiştirilir. Sizler için en taze ve en vitaminli kuru üzüm çeşitleri sitemizde sergilenmektedir. Kuru üzüm her yaştan birey için yararlı olsa da çocuklar için çok daha fazla yarar sağlar. Enerji verici ve kalp sağlığını koruyucu özelliğiyle bilinen kuru üzümün çekirdeksiz İzmir üzümü, Özbek üzümü, çekirdekli Besni üzümü ve özellikle siyah üzümden kurutulanları daha vitaminlidir.

Vücudunda demir eksikliği bulunan kişilerin tüketmesi gereken bu kuru meyve en hijyenik şekilde üretilerek satışa sunulmuştur. Lifli bir gıdadır ve kabızlık sorunu yaşamayı engeller. Şeker hastalarının kuru üzüm tüketmelerinde hiçbir zarar bulunmaz. Çünkü kuru üzüm içeriğinde bulunan şeker, doğal şekerdir ve şekerin hızlı yükselişinde ve düşüşünde etkisi bulunmaz.

Kuru Üzümün Tüketim Şekli

Kuru üzüm tıpkı kuru yemişler gibi tüketilebilen bir gıdadır. İçeriğinde potasyum, magnezyum, demir, enerji, şeker, sodyum ve çinko vitaminlerinin yanı sıra B1, B12 ve C vitamini barındırır. Bu özellikleriyle kuru üzümü, kuru halde yemek, komposto yapmak ve sıcak suya atarak bir süre bekleterek içmek sağlık için son derece faydalıdır. Ayrıca pilavlarda kullanılan kuş üzümü de kuru üzüm çeşitlerimiz arasında yer almaktadır. Kuru üzümü günde bir avuç tüketmek göz hastalıkları grubuna giren sarı nokta hastalığına yakalanma riskini ortadan kaldırmaktadır. Sitemizde kuru üzüm çeşitlerini ve fiyatlarını sunmaktayız.

Kuru Üzümün Kurutulma Şekli

Çoğu kişi satın aldığı ürünlerin hazırlanış standartları hakkında bilgi sahibi olmak, ürünün steril oluşu konusundan emin olmak ister. Kuru üzümler bu anlamda doğal yollardan toplanan ve güneşin altında bekletilerek kurutulan ürünlerdir. İçeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan kuru üzüm faydaları bakımından çok kıymetli bir gıda ürünüdür. Bu anlamda ilaç firmaları çoğu ilaç yapımında kuru üzümden yararlanmaktadır. Vitamin bakımından büyük bir şifa kaynağı olan kuru üzüm çok fazla tüketilen bir gıdadır.

Kuru Üzüm Antioksidan Özelliği Taşır

Kuru üzümün kuvvetli bir antioksidan oluşu, tıbbi çalışmalar ve bulgularla açıklanmış olan bir detaydır. Sitemizde en taze ve lezzetli doğal kuru üzümler yer almaktadır. Sitemize ulaşarak kuru üzüm fiyatları hakkında bilgi alabilir, sipariş oluşturarak hızlı bir şekilde gönderinizi alabilirsiniz. Tamamen doğal olarak kurutulmuş olan ürünlerimizde, kötü olacak hiçbir içerik bulunmamaktadır. Bizlerden satın aldığınız tüm ürünleri çocuklarınıza güven içinde ve gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.