karabiber.jpg (151 KB)

Karabiber Çeşitleri

Filtreler

Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Karabiber Nedir?

Türk mutfağında hemen her yemekte ve hemen her türlü tarifte, hatta çeşitli çayların dahi içerisinde yer alabilen bir baharat çeşidi olarak karabiber, yemek masasında da bulunarak her lezzete uygun olduğunu bir defa daha gözler önüne serer. Ancak karabiber, diğer baharatlara göre daha farklı bir özelliğe sahiptir. Şöyle ki, bu baharat her zaman için taze olmalı; kokusu ile aromasını muhafaza etmelidir. Eğer bu keskinlik kaybedilecek olursa hiçbir anlam ifade etmeyecek; karabiber kullanmanın dahi manası kalmayacaktır. İşte bu nedenle pek çok masada ve mutfakta değirmenler içerisinde yer alarak öğütülür öğütülmez kullanılmaktadır.

Karabiberde Tazelik En Büyük Öncelikler Arasında

Tazeliğin bu denli önem taşıdığı bir baharat olarak ifade edilebilecek karabiber, Şekeroğlu Baharat tarafından da bu hassasiyete uygun olarak üretilmekte ve paketlenmektedir. Aynı zamanda karabiber üretiminden hemen sonra paketlenmesi ve bu sayede hava almasının engellenmesi gerekir. Zira hava alması durumunda keskinliği ile kokusunu kaybedecek; ne tadı ne de kokusu kalacaktır. Firmamız da müşterilerine her zaman için çok daha taze ve çok daha kaliteli ürünler sunmak isteyeceğinden dolayı üretim aşamasında son derece titiz davranarak en taze ve en lezzetli haliyle sizlere ulaştırmayı hedeflemektedir.

Hijyenik Koşullarda Üretim

Üretimdeki her aşamada olduğu gibi paketleme aşamasında da hijyen şartları her zaman için en üst seviyede olacaktır. Bu sayede hem lezzetli, hem geleneksel tadı ile kokusunu muhafaza eden hem de hijyenik ürünleri temin etmeniz mümkün olacaktır. Keza her ürünümüzde olduğu gibi karabiber siparişlerinizde de aynı gün içerisinde ürünlerinizin kargoya verilmesi mümkün olacak; 100 TL üzerinde yaptığınız tüm alışverişlerinizde ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır.

Farklı Karabiber Çeşitlerinin Tamamı Burada

Bilindiği üzere pek çok farklı çeşitte karabiber bulunur. Bu karabiber çeşitlerinin hepsini bir arada bulmak her zaman mümkün olmaz. Ancak sitemizin bu kategorisinde yer alan ürünler, her çeşitte karabiberi bulma olanağını sizlere sağlamaktadır. Bunlar arasında klasik siyah karabiber olduğu gibi kırmızı, beyaz ve yeşil karabiber çeşitleri de yer almakta ve istediğiniz türdeki karabiberler sizler için yine istediğiniz ağırlıkta paketlenecektir. Ayrıca siyah karabiber tercih etmeniz durumunda ister öğütülmüş; ister tane halinde adresinize gönderilecektir.

Karabiberin Faydaları Arasında Neler Gösterilebilir?

Karabiberin pek çok faydası da bulunmaktadır. Bunlar içerisinde her şeyden önce çok kuvvetli bir antioksidan olması gösterilebilir. Vücut direncini artırdığı da bilinen bu baharat türü, tüm bunların yanında aynı zamanda anti bakteriyel ve antibiyotik özellik de taşıyacaktır. Yani pek çok enfeksiyona karşı karabiberi kullanarak mücadele etmek çok daha kolay olacaktır. Öksürüğün yanı sıra pek çok mide ve bağırsak hastalığına da iyi geldiği kanıtlanmış olan karabiber; öğütülmüş halde daha çok tercih edilmesine rağmen çeşitli yemek ve tariflerde pek tabii tane haliyle de kullanılabilmektedir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.