zerdeçal.jpg (140 KB)

Zerdeçal Çeşitleri

Filtreler

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Zerdeçal

Hint safranı ismi ile de bilinen ve Türk mutfağında oldukça geniş bir yere sahip olan zerdeçal baharatı, vücut sağlığı açısından da oldukça önemli bir yerdedir. Zencefilgiller familyasından olan bu baharat firmamız bünyesinde tane zerdeçal  ve toz zerdeçal olmak üzere iki farklı şekilde satılır.  Gaziantep merkezinde kurmuş olduğumuz firmamız, online satış sitesi üzerinden de Türkiye'nin dört bir yanına taze ürün gönderimi yapmaktadır. 

Zerdeçal Nedir?

Doğu Hindistan bölgesine ait olan bir baharat türü olan zerdeçal Türkiye'de yetişmemekle beraber sofralardaki yerini almıştır. Kökü andıran yapısı ile sağlığa oldukça faydalı olan bu baharat türü, yemeklerde sıklıkla kullanılır. İçeriğinde barındırdığı şifalı vitaminler ile gün içerisinde alındığı takdirde vücudun ihtiyacı olan bir çok besini sağlamış olur. Asya bölgesinde ilaç olarak kullanılan bu baharat, aynı zamanda Batı'nın da en çok kullandığı baharatlardan biri haline gelmiştir. Zerdeçalın içerisinde yer alan kurkumin maddesi, faydasını sağlayan en büyük etmenlerden biridir.

Zerdeçalın Yararları

Sağlık açısından önemli bir yere sahip olan zerdeçal baharatı, çok eski zamanlardan beri şifa niyetine tüketilmektedir. Kanser tedavisinde doğal yöntemlerden bir tanesi olarak tercih edilen zerdeçal kurkumin maddesi sayesinde kansere savaş açar. Sindirim sistemi için de oldukça önemli bir yere sahip olan bu baharat, safra kesesi ile safra yollarında meydana gelen rahatsızlıklar ile savaşır. Antibakteriyel ve antiseptik özelliği sayesinde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine önemli bir rol oynar. Kolesterolü düşürücü bir etki yapan zerdeçal beyin sağlığı açısından da etkindir.

Zerdeçalın Besin Değerleri

Besin değeri açısından bakıldığında oldukça zengin vitamin ve mineralleri barındırdığı görülen zerdeçal baharatı zenginliği sebebi ile de tam bir sağlık deposudur. Potasyum, demir, B6 vitamini, magnezyum, C vitamini ve mineraller ile Türk mutfağının en önemli baharatlarından bir tanesi haline gelmiştir. Zerdeçalın tüketimine yönelik dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Patates ve karnabahar yemeklerine direk toz halinde atılabilir. Süt, bal ve zerdeçalın toz halini beraber karıştırarak tüketmek gece boyunca vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

Zerdeçal Siparişi

Türk mutfağının vazgeçilmez baharatlarından bir tanesi haline gelen zerdeçalı taze olarak tüketmek oldukça önemlidir. Satışını gerçekleştirdiğimiz her üründe olduğu gibi zerdeçalın da en taze şekli ile sizlere ulaşması için gereken özveriyi göstermekteyiz. Şekeroğlu Baharat resmi satış sitesi üzerinden zerdeçalı toz ya da tane olarak satın alabilmeniz mümkün olur. Siparişlerinizi güvenilir ödeme yöntemlerimizi kullanarak verebilir, dilediğiniz gramaj üzerinden seçim yapabilirsiniz. Firmamız Gaziantep merkezli olarak kurulmuş olmakla beraber yılların tecrübesini bünyesinde barındırmakta ve sizlere bu bilinç ile hizmet vermektedir. Zerdeçal siparişi ve diğer baharat çeşitlerimize  göz atmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.