zencefil.jpg (117 KB)

Zencefil Çeşitleri

Filtreler

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Zencefil Nasıl Kullanılır?

Baharat çeşitlerinin en bilinenlerinden bir tanesi olan zencefil hem sağlığa olan faydası hem de beğenilen tadı ile sofralardaki yerini almaktadır. Meyve suyu, toz ve yağ haline getirilerek bir çok farklı şekilde tüketimi sağlanan zencefil baharatı Şekeroğlu firması olarak sunmuş olduğumuz ürün seçeneklerinden biridir. Bu baharatı isterseniz toz haline isterseniz tane zencefil olarak satın alabilirsiniz. Firmamız resmi satış sitesi üzerinden bize ulaşabilmeniz mümkün olur. Bir çok baharat çeşidini sizlerle buluşturan Şekeroğlu Baharat, bu baharat için de online satış gerçekleştirmektedir.

Zencefil Nedir?

Anavatanı Asya'nın tropikal bölgeleri olan zencefil baharatı, özellikle Brezilya, Avustralya, Çin, Hindistan, Jamaika, Afrika ve ABD'nin tropikal bölgelerinde görülür. Bitkilerle yapılan tedavi yöntemlerinde en çok kullanılan baharat türü olarak bilinir. Yemeklerde de kullanılabilen bu baharat, kurutulup öğütülerek toz  zencefil haline getirilir. Pasta, tatlı, şarap, ekmek gibi bir çok alanda perakende satışı da gerçekleştirilen ürün seçeneklerinden biridir. Firmamız zencefili toz ya da yaş halinde ham olarak satmakta ve sizlere ulaştırmaktadır. Bitki ekildikten sonra yaklaşık 20 aylık bir süreç ile hasada hazır hale gelir.

Zencefilin Faydaları

Enfeksiyon hastalıkları ile savaşmada birebir etki gösteren zencefil baharatı, soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi bir çok hastalığın geçirilmesinde tedavi yöntemi olarak tercih edilir. Terlemeyi arttıran zencefil vücuttaki toksinin dışarı atılmasına yardımcı olur. Migren benzeri baş ağrılarının giderilmesinde de etkilidir. Bağırsaklarda birikmiş olan ve bireyi rahatsız eden gaz sıkışmasının hafifletilmesi ve gazın salınımı için de zencefilden destek alınır. Mide hazımsızlığını geçiren bu baharat, sindirim sisteminin daha iyi bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Zencefilin Besin Değerleri

Kök bitkilerinden bir tanesi olan zencefilin besin değerlerine bakıldığında oldukça faydalı bir besin olduğu anlaşılabilmektedir. Porsiyon miktarının 100 gram olduğu varsayılan zencefil için besin değerleri; 79 kcal, 0.2 gram doymuş yağ, 0.2 gram çoklu doymamış yağ, 0.2 gram tekli doymamış yağ, 0 mg kolesterol, 13 mg sodyum, 415 mg potasyum, 18 gr karbonhidrat, 2 gr diyet lifi, 1.7 gr şeker, 1.8 gr protein, 16 mg kalsiyum, 5 mg C vitamini, 0.6 mg demir, 0.2 mg B6 vitamini, 43 mg magnezyum şeklindedir.

Zencefil Siparişi

Sektörde yarım asırlık bir tecrübeye sahip olan firmamız Şekeroğlu adı ile Gaziantep merkezinde kurularak sizlere hem yerinden hem de online sipariş ile hizmet vermektedir. Zencefilin bir çok faydası ile beraber tüketimini taze olarak yapmak da önemlidir. Bu konuda gerekli paketleme işlemlerini yapan ve baharat gibi ürünleri taze olarak müşterisi ile buluşturan firmamız sizlere en kısa sürede teslimat yapmaktadır. Firmamızın satış sitesi üzerinden vereceğiniz siparişler 1-3 iş gününde kargoya teslim edilir. Zencefil siparişleriniz ve diğer baharat çeşitleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.