Sandoloz Sakızı 150 Gr

Ürün Kodu : SK-226
34,90 TL
yerli_uretim.png (13 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Sandaloz Sakızı Nedir? 

  Aktar Ürünleri kategorisinde yer alan Sandaloz sakızı, genellikle Kuzey Afrika'da yetişen, 5-6 metre boyunda ki sandaraca isimli bir bitkinin özünden elde edilen, görüntüsü limon tuzunu andıran, sarı ve kısmen beyaz renkli hoş kokulu bir reçinedir. Isıya dayanıklılığı az olan bu bitki Malta, Tunus ve Cezayir gibi ülkelerde yetişir. Uygun fiyatı ve insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileriyle, günümüzde alternatif tıpta yaygın olarak kullanılır.

  Sandaloz Sakızı Faydaları 

  Sandaloz sakızının birçok kullanım alanı ve faydaları mevcuttur. Başlıca kullanım alanları ve faydaları ise şunlardır; harici olarak romantizmal ve siyanik ağrıları hafifletmek amacıyla (masaj şeklinde) kullanılır. Yağ yakıcı ve iştah özelliği bulunur bu sebeple kilo vermeye yardımcı olur. Diğer sakız ağacı reçinelerinde de olduğu gibi, sindirim sistemini düzenleyici ve bağırsak çalıştırıcıdır. Organik sandaloz sakızı aynı zamanda, Arap kültüründe ishal kesici olarak da kullanılır. Hoş kokusu nedeniyle çeşitli yerlerde tütsü olarak da kullanıldığı bilinir. Ayrıca Kalp, böbrekler ve damarların yağlanmasını karşı vücutta direnç sağlar. Bitkisel ürün çeşitlerimizi sepetinize ekleyerek hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

  Sandaloz Sakızı Nasıl Kullanılır?

  Sandaloz sakızı çiğnenerek tüketilmemelidir. Sandaloz sakızı dövülerek toz haline getirilir ve elma sirkesi ile birlikte tüketilir. 50 gr toz halindeki sandaloz sakızını yaklaşık 1 litre elma sirkesine ilave edip günde iki kere, aç karnına bir yemek kaşığı bu karışımdan tükeltilmesi önerilir. Diğer seçenek olarak bir tutam sandaloz sakızı yutulduktan sonra bir yemek kaşığı elma sirkesi tüketilebilir. Etkinlik açısından sonrasında 20-30 dakika herhangi bir şey tüketilmemelidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.