Mecitefendi Bitkisel Yağlar

Filtreler

Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Yağlar ve doğal yağların faydaları

Yağlar doğanın bize bir armağanı, her yağ türünün farklı özellikleri olduğu gibi birleşimlerinin de çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Alternatif tıp, güzellik, yemek gibi birçok alanda kullanılan doğal yağların birçok özelliği bilinmektedir. Yüz yıllardır hayatımızın birçok noktasında olan yağlar bitkilerde ve meyvelerden elde edilmektedir.

Doğada yetişen bitkilerden elde edilen bitkisel yağların birçok faydası vardır. Doğru kullanım alanı için seçilen bitkisel yağlar faydasına uygun kullanıldığı takdirde faydalı olacaktır.

Bitkisel Yağlar Nerede Kullanılır?

Doğal yağların kullanım alanları oldukça geniştir. Alternatif tıp, aromaterapi, yiyecekler, yaşlanmaya karşı duraklatıcı olma, yanık izlerine iyi gelmesi için birçok yağ çeşidi vardır. Tahmin edebileceğinizden fazla yararı olan bitkisel yağların kullanım alanlarını bildikten sonra yağı kullanarak fayda elde edebilirsiniz. Doğal yağ kullanımını yaparken uygun kullanım alanını seçmeye özen gösterin çünkü faydasını bu şekilde görebilirsiniz.

Aromaterapi Yağları

Aromaterapi yağları vücudun rahatlamasına yardımcı olan bitkisel yağlardır. Tek başına kullanabileceği gibi diğer doğal yağlarla birlikte de kullanabilmektedir. Hem rahatlama hem sakinleştirme özelliğine sahip yağlar arasında: Bergamot, lavanta, mandarin, kantaron, jojoba gibi yağlar bulunmaktadır. Yine aromaterapi yağları arasında: karanfil yağı, limon yağı, gül gibi diğer yağlarda bulunmaktadır.

Yaralara İyi Gelen Yağlar

Yaralara iyi gelen, yaranın ciltten kısa sürede arınmasını sağlayan yağlar arasında: kantaron yağı, aloe vera yağı ve papatya yağı bulunmaktadır. Bu yağları kullanarak yaralarınızın hızlı iyileşmesine destek olabilirsiniz. Yaralara iyi gelen yağları, kapalı yaraya uygulamak oldukça önemlidir. Hem yara izinin kalıcılığının önüne geçmeyi sağlayan yağlar hem de yaranın hızlı iyileşmesini destekler.

Yaşlanma Karşıtı Yağlar

Cildin nem dengesinin doğru oranda tutulması, doğru vitaminlerin sağlanması; yaşlanma belirletilerinin gecikmesine ve daha diri ve genç bir cilde sahip olmanıza destek olur. Yüz temizliğini doğal yağlarla yaparken gerekli bakım yağlarını da kullanarak bitkisel yağların faydalarından yararlanabilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı yağlar arasında: aloe vera yağı, lavanta yağı, avokado yağı yer almaktadır.

Bitkisel Yağların Faydaları

Bitkisel yağların faydaları çok sayıdadır. Saç beslenmesi, cilt bakımı, sindirim sorunları, yara iyileşmesinin hızlanması gibi faydaları bitkisel yağların faydaları arasındadır.

Saç Uzatan Doğal Yağlar

Saç uzaması özellikle kadınlar için kimi zaman problem haline gelebilmektedir. Bu sebeple saç uzatan yağlar, doğal maskeler; saç uzamasını destekler ve kısa sürede etkisini gösterir. Saç uzatan doğal yağlar denildiğinde akla ilk gelen saça zeytinyağı sürmek olur. Saçınızın bakımını sadece zeytinyağı ile kısıtlamayın çünkü; saç için doğal yağlar arasında: badem yağı, argan yağı, hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, çam terebentin otu yağı da saç uzamasına ve bakımına iyi gelen saçlar arasındadır.

Saça iyi gelen yağlar ile saç uzatan yağlar birbirinden ayrı gibi görünse de aslında değildir. Saça gereken nemi, yağlar ile sağladıktan ve saç derisini uyardıktan sonra saçınızın uzaması daha hızlı olacaktır. Yıpranan saçlar için argan ve badem yağı çok iyi bir seçenek olacaktır. İçerikleri sayesinde saçları kökten uca besleyen bu yağları düzenli olarak kullanabilirsiniz. Saç dökülmesine iyi gelen yağlar arasında yine badem yağı ve argan yağı vardır. Kısacası saçın en iyi dostu ve en pratik çözüm olarak bu 2 bitkisel yağı tercih edebilirsiniz.


Yüz için yağlar

Yüz için bitkisel yağ kullanırken dikkat etmeniz gereken şey yüzünüzü nemlendirecek doğru yağı seçmektir aynı zamanda içeriğinde e vitamini olan yağları yüzünüz için kullanabilirsiniz. Cildi nemlendiren yağlar, cilt için çok iyi bir seçenektir. Cildin nem ihtiyacını kozmetik kremlerden sağlamak yerine bitki yağlarını tercih edebilirsiniz.

Yüz için Jojoba yağı, argan yağı, lavanta yağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. E vitamini yağı için avokado ve badem yağını kullanabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Bitkisel Yağlar

Bronzlaştırıcı yağ denilince akla ilk havuç yağı gelir. Bronzlaşmak isteyenler bitkisel yağları doğru zamanda kullandıkları zaman ciltleri kızarmadan bronz bir ten elde edebilirler. Bronzlaştırıcı doğal yağlar arasında: avokado yağı, havuç yağı ve kayısı yağı yer almaktadır.

Bitkisel Yağların Özellikleri

Yağların çok sayıda özelliği vardır. Yemeklerde tat vermesi, vitamin amaçlı kullanılan yağlar, yüz güzelliği, saç bakımı, yaraları hızlı iyileştirme gibi birçok özelliği ile kullanılmaktadır.

Jojoba Yağı Faydaları

Jojoba yağı faydaları denilince akla ilk saç güzelliği gelse de antibakteriyel özelliği sayesinde cilt için de kullanılmaktadır. Antibakteriyel özelliği sayesinde özellikle mantarlara karşı savaşmada etkilidir. İyi bir nemlendirici olan jojoba yağını düzenli olarak kullanarak cildinizi de nemlendirebilirsiniz. Mecitefendi jojoba yağını güzellik ve sağlık alanında kullanabilirsiniz.


Gül Yağı Faydaları

Gül yağı cilde çok iyi gelmektedir. Cildinizi temizlemek, nemlendirme için kullanabileceğiniz gibi egzama, kuru cilt problemleri için de gül yağını tercih edebilirsiniz.

Defne Yaprağı Yağı

Defne yaprağı yağını birçok alanda kullanabilirsiniz. İyi bir terapi yağıdır. Kasları gevşetir ve rahatlatır. Alternatif tıp için en çok kullanılan yağlardan birisi olan defne yaprağı yağı iyi bir antibiyotiktir. Ateşin düşmesine yardımcı olabilir.

Saç bakımında saç derisini rahatlattığı gibi kepek oluşumunun da önüne geçme özelliği vardır.

Karanfil Yağı

Antioksidan içeriği sayesinde yaralarla ve zararlı hücrelerle savaşmaya yardımcı olan karanfil yağı; diş ağrısı için doğal yağ kullanımının ilk sırasında yer alır. Yine saç bakım yağları arasında da ön plandadır.

Mecitefendi karanfil yağı tamamen doğal olarak üretilmiştir. Karanfil yağının diğer faydaları arasında; mide yanması, sindirim gibi birçok probleme yardımcı olması yer almaktadır. Mecitefendi karanfil yağını rahatsız olduğunuz günlerde suyunuza birkaç damla damlatarak tüketebilirsiniz.


Avokado Yağı Faydaları

Avokadonun hem cilde hem de sağlığı birçok faydası vardır. İçerisindeki zengin besin değerleri sayesinde cildinizin, saçınızın güzelleşmesine destek olur. UV ışınlarına karşı dayanıklılığı sayesinde adeta bir güneş kremi gibi cildinizi korur. Yorgun görünümün giderilmesinde de kullanılmaktadır. Bitkisel yağ çeşitleri arasında cilt için en çok tercih edilen yağlardan bir tanesidir.


Fındık Yağının Faydaları

Sindirim sistemi için yağ arayanların mucize çözümü fındık yağıdır. Fındık yağının faydaları arasında: sindirime iyi gelmesi, hormonları düzenlemeye yardımcı olması, cildi sıkılaştırması gibi birçok olumlu özelliği bulunmaktadır.


Mecitefendi yağlarını tamamen doğal bitkilerden elde edilmesi onu diğer yağ markalarından ayıran en önemli belirleyicidir. İhtiyaç duyabileceğiniz doğal yağlar için bir derleme yapabilir ve doğanın sunduğu bitkilerin faydalarından faydalanabilirsiniz.

Bu blok veri madenciliği uygulamaları için kullanılmaktadır.Erişiminize kapalıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.