limon-tuzu.jpg (129 KB)

Limon Tuzu Çeşitleri

Filtreler

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Limon Tuzu

Türk mutfağının olmazsa olmazları olarak kabul edilen ve baharatlar arasında yer alan,pek çok yiyecekte kullanılan limon tuzu, hem birinci kalite hem de hijyenik üretim koşulları ile sizlere sunulacaktır. Aynı zamanda limon tuzu kategorisinde yer alan ürünlerimiz kalitesine karşılık en makul fiyatlar üzerinden sizlere sunulacaktır.

Limon Tuzu Çeşitleri

Sitemizde sizler için iki ayrı limon tuzu seçeneği sunulmaktadır. Bunlardan bir tanesi ince, bir diğeri ise tane olmak üzere her ikisi de birinci kalitedir. Her iki limon tuzu seçeneğini de ister paket halinde ister toptan sipariş etmeniz mümkün olabilecektir. Ambalaj halinde tercih edecek olursanız 500 gram ve 1 kilogramlık paketler halinde ve ince ya da iri limon tuzu seçeneği ile sizlere göndermemiz mümkün olabilecektir. Aynı zamanda siparişleriniz dışarı ile temas etmeyecek ve hava almayacak şekilde paketlenecek; bu sayede hijyen şartları da sonuna kadar sağlanmış olacaktır.

Limon Tuzu Yararları

Her şeyden önce bilinmesi gerekir ki limon tuzu doğrudan yemeklere konulan tuz gibi kullanılmaz. Bu nedenle kontrollü tüketilmesi gibi bir tavsiye de anlamlı olmayacaktır. Ancak limon tuzunun kullanıldığı yiyeceklerin yerinde tüketilmesi durumunda, bu tuz etkisini kısa sürede gösterecektir. Her şeyden önce limon tuzu bağışıklığı güçlendirici bir etkiye sahiptir. Hastalıklara karşı çok daha dirençli olmak, limon tuzu sayesinde mümkün olabilecektir. Bunun yanı sıra antioksidan içeriği ile de son derece meşhurdur. Bu antioksidanlar da vücut direncini artırıcı etki gösterecektir. İçeriğindeki C vitamini ile de benzersiz bir fayda sunacaktır.

Limon Tuzu Nerede Kullanılır?

Sizlere en kaliteli ve hijyenik olanlarını sunduğumuz limon tuzu çeşitleri; son derece geniş alanlarda kullanılmaktadır. Genel olarak kullanıldığı alanlarda ekşimsi bir tat verdiği de bilinmektedir. Ancak esasında limon tuzu sadece ekşi tadı vermek adına kullanılan bir ürün de değildir. Örnek olarak reçel yapımında da kullanılmaktadır. Limon tuzu sayesinde reçelin ağda kıvamını alması engelleniyor ve uzunca bir süre de taze kalması sağlanıyor. Bunun yanı sıra zeytin yapımında da vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Keza sofraların şahı olan ve sevmeyen kimsenin olmadığı turşularda da yine limon tuzu kullanılmaktadır. Görüldüğü üzere limon tuzunun kullanılmadığı alan yok denecek kadar azdır.

Limon Tuzunun Diğer Kullanım Alanları

Limon tuzunun yegane kullanım alanı yeme içmeden ibaret değildir. Bunun yanı sıra temizlik alanında da son derece yaygın kullanılmaktadır. En sık bilinen etkilerinden bir tanesi de kireç çözücü olmasıdır. Bu sayede mutfakta pek çok alanda limon tuzu kullanılır. Özellikle su ısıtmada kullanılan araç ve gereçlerde limon tuzu ile temizlik yapılması hem doğal hem zararsız hem de kolay bir yöntem olacaktır. Özetle hem Türk mutfağının vazgeçilmezleri olan lezzetlerin yapımında sıklıkla tercih edilen limon tuzu, mutfak temizliğinde gösterdiği etkiler açısından da vazgeçilmez olduğuna zerre şüphe yoktur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.