kişniş.jpg (152 KB)

Kişniş Çeşitleri

Filtreler

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Kişniş

Türk mutfağında sıklıkla kullanılan yeşilliklerden bir tanesi olan kişniş , tohum  ve öğütülmüş olarak pek çok farklı şekilde tüketilebilmektedir. Her yemeğe yakışması ile bilinen ve bu nedenle de bir çok yemekte tercih edilebilen bu yeşillik, firmamız bünyesinde birbirinden farklı tüketim seçeneği ile satılmakta ve sizlere ulaştırılmaktadır. Online satış sitemizden bize ulaşarak kişniş bitkisini farklı seçenekler üzerinden satın alabilir, dilediğiniz yemekte kullanabilirsiniz. Bu yeşillik Türk mutfağında en çok kullanılan lezzetlerden bir tanesi olarak bilinir.

Kişniş Nedir?

Maydanoza benzeyen görüntüsü ile genellikle karıştırılan kişniş otu daha yoğun bir tada ve baharat kokusuna sahiptir. Maydanoz bitkisi sadece tuzlu olan yemeklerde kullanılabiliyorken, bu bitkinin yaprakları ve sapı pastacılık alanında da kullanıma uygundur. Isparta, Burdur ve Konya gibi şehirlerde daha fazla tüketilmekte olan kişniş otu, yeşillik alanlardan toplanır. Tohumu kurutularak paketlenmesinin yanı sıra taze halde pek çok bölgede bulunabilir. Firmamızda da hem tohum şeklinde hem de öğütülmüş şekilde kişniş çeşitleri bulabilmeniz mümkün olur. Bakımı oldukça kolay olan bu bitki evlerde de yetiştirilmesi ile bilinir.

Kişnişin Faydaları

Kalbi koruyucu etkisi ile daha çok bilinen kişniş otunun sağlığa bir çok faydası bulunur. Kanser hastalığına karşı vücuda direnç sağlayan bu ot, sindirim sistemine yardımcı olmasının yanı sıra şekeri düşürücü etki yapar. Magnezyum, demir ve manganez gibi içerikleri sayesinde mineral eksikliğini giderir. Diyet lifi barındırdığı için tüketildiği durumlarda bireyi uzun süre tok tutar. Adet düzensizliği yaşayan kişilerin tüketmesi tavsiye edilir. Ağız kokusunu giderebilmek için bu otun tohum halinin tüketilmesi gerekir. Çiçek hastalığının giderilmesine eski çağlarda ilaç olarak kullanılmıştır.

Kişnişin Besin Değerleri

Sağlık için gerekli olan pek çok vitamin ve minerali bünyesinde barındıran kişniş otu, besin değerleri açısından da vücudun gün içerisinde ihtiyaç duyduğu pek çok etmeni sağlar. 100 gramlık porsiyonuna bakıldığı zaman; 521 mg potasyum, 2.13 gr protein, 67 mg kalsiyum, 520 mg yağ barındıran bu ot, günlük yaşamda sıklıkla tercih edilen bitkilerden bir tanesidir. Türk mutfağında hemen her yemeğin ve pastacılık alanında üretilen ürünlerin içerisinde kullanılabilecek olan ot, ev ortamında da yetiştirilebilir.

Kişniş Siparişi

Şekeroğlu Baharat kalite ve tecrübesiyle üretilen  kişniş çeşitlerinden sipariş verebilir diğer baharat çeşitlerimizi de sepetinize ekleyebilirsiniz. 
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.