kimyon.jpg (158 KB)

Kimyon Çeşitleri

Filtreler

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Kimyon

Türk kültüründe ve mutfağında baharat, baharatlardan da kimyon her zaman için çok önemli bir yere sahip olmuştur. Hatta bu baharatların taşındığı güzergahlar uğruna savaşlar yaşanmış, canlar verilmiştir. İşte bu denli kıymetli bir kültür ögesi olan baharatlardan en çok sevilenleri de bu sitede yer almaktadır. Bunlardan biri de şüphe yok ki kimyon olarak ifade edilmelidir.

İster Tane İster Öğütülmüş Kimyon

Kimyon, bilindiği üzere toz halde bulunan bir baharat türü değildir. Normal şartlar altında tane halinde olan kimyon, çekildikten ve kullanıma hazır hale getirildikten sonra toz hale gelmektedir. Bizler de sitemizde her iki çeşidine de yer verdiğimiz bu lezzetli baharatı dilediğiniz şekilde satın alma olanağını sizlere sunuyoruz. İster tane haliyle alarak kendiniz öğütebilir; isterseniz de taze öğütülmüş  halde alarak yemeye hazır halini temin edebilirsiniz.

Sayısız Faydası ile Kimyon

Ürünlerimiz arasında yer alan kimyon, en geniş faydalara sahip baharatlardan bir tanesi olarak tanınmaktadır. Kimyon her şeyden önce iskelet ve kas dokusu gelişimi konusunda son derece başarılı bir aktar ürünüdür. Aynı zamanda sindirimi düzenleyici etkisi ile de tanınır. Hatta kimyon şeker hastalığı tedavisinde dahi yararlanılan bir baharattır. Ancak bu hiçbir zaman kimyonun şeker hastalığı için ilaç yerine geçtiği manasını taşımamalıdır. Yalnızca destekleyici bir bitkisel destek olarak kullanılması mümkün olabilecektir. Bunların haricinde de pek çok yararı olan kimyonun yüksek kolesterolü düşürdüğü de bilinen yararları arasındadır.

Taze Öğütülmüş Kimyon Kokusu

Elbette pek çok baharatta olduğu gibi kimyon da ağırlıklı olarak kokusu ile ön plana çıkacaktır. Hal böyle olunca da bu hoş ve bir o kadar da yoğun kokulu baharatın taze bir şekilde tüketilmesi en doğrusu olacaktır. Sitemizden sipariş edeceğiniz kimyon çeşitleri her zaman için dışarı ile temas etmeyecek ve hiçbir şekilde hava almayacak halde paketlenir. Bu sayede hem geleneksel tadı hem de aranan tazeliği korunmuş olur. Şüphe yok ki bu hijyen koşullarının da gerekleri arasındadır. Ayrıca tazeliği korumak adına; siparişleriniz bizlere mesai saatleri içerisinde ulaşmış ise aynı gün içerisinde de kargoya verilecektir. Bu sayede en kısa süre içerisinde taze ve hoş kokulu kimyon elinizde olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.