karanfil.jpg (145 KB)

Karanfil Çeşitleri

Filtreler

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Karanfil

Çiçeğinden elde edilen ve kurutularak kullanılan karanfil hoş kokusu ile bilinir. Katmersiz, katmerli, kokulu ve alacalı olmak üzere kendi içerisinde çeşitlere ayrılan bu çiçek türü, özellikle ağızda oluşan kötü kokuların önlenebilmesi açısından tercih edilir. Karanfilin insan sağlığına pek çok faydası olmakla beraber, firmamız bünyesinde paket halinde satışı yapılmaktadır. Gaziantep merkezli olarak aktif bir şekilde faaliyet gösteren firmamız, online satış sitemiz ile de Türkiye'nin dört bir yanına ürünlerimizi göndermektedir. Karanfil toplamda bilinen 80 farklı çeşitten oluşur.

Karanfil Nedir?

Doğru bir şekilde muhafaza edildiği takdirde uzun yıllar dayanan bir çiçek türü olarak bilinen karanfil bir çok çeşitten oluşur. En çok bilinenleri arasında Alp karanfili, hüsnüyusuf ve Anadolu karanfili yer alır. Karanfil tanesinin ağızda bırakan ve yanından geçildiği zaman güzel kokusunu salan madde Syzygium Aromaticum ağacından elde edilir. Her bitkinin insan sağlığına belirli bir şifası olduğu gibi karanfil çiçeği de insan sağlığı için bir şifa deposudur. Eski dönemlerde şifacıların insanları iyileştirmek için kullandıkları çiçek türlerinden bir tanesidir.

Karanfilin Yararları

Baharatı, çayı ve yağı olarak üç farklı şekilde kullanımı sağlanabilecek olan karanfil çiçeğinin yararları oldukça fazladır. Hoş kokulu bir baharat türü de olduğundan ötürü ağız kokusunun önlenmesi için birebirdir. İçeriğinde barındırdığı vitaminler sayesinde vücut direncinin arttırılmasını sağlar. İçeriğinde Omega yağının bulunduğu nadir çiçeklerden bir tanesidir. Mide bulantılarına karşı ideal bir geçiricidir. Midede meydana gelen şişkinliğin giderilmesi için de tercih edilebilir. Diş ağrılarına yönelik uyuşturucu etki yaparak ağrının geçmesini sağlar. Gribal enfeksiyon rahatsızlıklarına karşı koruyucu bir rol oynar.

Karanfilin Özellikleri

İki yıllık ya da çok yıllık seçenekleri ile üretilen karanfil çiçeği, çeşitlerine göre görünüşünde de farklılık yaratır. Zarif çiçek yapısı ve saçaklı taç yaprakları bulunan bu çiçeğin tohumları kurutularak baharatı elde edilir. Mor, beyaz, kırmızı ve pembe renklerde açtığı görülür. Kokulu çiçekler grubunda yer alan bu çiçek türü, içeriğinde birçok vitamini barındırır. Dallarının ucunda tek tek çıkan çiçekler toplanır ve çayın içerisine atılan taneler elde edilir. Karanfilin bilinen en önemli özelliği kokusu olup, insan sağlığına da faydası yüksektir.

Karanfil Siparişi

Karanfilin gündelik yaşamda belirli dozda kullanımı hem sağlık açısından hem de ağız kokusunun önlenmesi açısından tercih edilir. Firmamız içerisinde satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerden bir tanesi olan bu çiçek türü, istediğiniz gramaj dahilinde yollanır.  Web sitemiz içerisinde yer alan birbirinden farklı ürünler ile beraber bu baharat türünün de siparişini verebilmeniz mümkündür. Güvenilir ödeme yöntemlerini kullanarak 1-3 iş günü içerisinde ürününüzü teslim alabilirsiniz. Karanfil siparişi vermek ve diğer baharatlarımıza göz atmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.