kaju.jpg (155 KB)

Kaju Fıstığı

Filtreler

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Kaju

Türk damak tadında genellikle fıstığı tüketilen ancak meyvesinin de en az fıstığı kadar tatlı bir yapıya sahip olduğu kaju vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir.  Gaziantep merkezli olarak kurmuş olduğumuz Şekeroğlu bünyesinde kaju meyvesinin fıstığı satılmakta ve online satış sitemizden de Türkiye'nin her bölgesine gönderim yapmaktayız. Besleyici içeriğinin yanı sıra tadının da diğer kuruyemişlere oranla oldukça farklı olduğu kaju bulunması zor olan gıdalardan bir tanesidir. Bu nedenle de yurtdışından getirtilmekle beraber uygun fiyat garantisi ile bünyemizde satışı yapılır.

Kaju Nedir?

C, E ve K vitaminleri, bakıt, demir, fosfat ile kalsiyum mineralleri bakımından oldukça zengin bir kuruyemiş olan kaju fıstığı günlük hayatın temposunda yüksek enerji harcayanlar için de tam bir enerji deposudur. Kajunun elması, fıstığı ve ve fıstığından elde edilen yağın kullanımı ve tüketimi söz konusu olur. Sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olan bu kuruyemişin ana vatanı Brezilya'nın kuzey doğusudur. Yaklaşık 500 yıl kadar önce Portekiz kolonileri tarafından bulunmuş olan meyvesinin içindeki fıstığı Türkiye'de kuruyemiş olarak tercih edilir.

Kajunun Faydaları

Diş çürümesine neden olan bakterilerin yok edilmesinde oldukça etkili olan kaju aynı zamanda gözü zararlı olan UV ışınlarından koruyarak göz rahatsızlıklarının önüne geçer. Beyin hücrelerinin üretimi için gerekli olan tekli ve çoklu doymamış yağ oranını bünyesinde barındıran kaju fıstığı, iyi kolesterolü arttırırken zararlı etki gösteren düşün lipoprotein seviyesinde azalma meydana getirir. Kajunun içeriğinde yer alan magnezyum, kemik yapısının daha sağlıklı bir şekilde oluşmasına yardımcı olur. Bu nedenle kemik gelişimi devam eden çocukların gün içerisinde bir avuç kadar bu kuruyemişi tüketmeleri tavsiye edilir.

Kajunun Besin Değerleri ve Kalorisi

100 gram kadar kaju fıstığını baz alınarak hesaplanmış olan besin değerleri; 21.2 gr protein, 44.2 gr yağ, 29.5 gr karbonhidrat, 601 kcal enerji, 346 mg fosfor, 48 mg kalsiyum, 0.5 gr C vitamini, 6.68 gr demir, 0.9 gr E vitamini şeklindedir. İçeriğinde barındırdığı protein, mineral ve vitaminler sayesinde insan sağlığına oldukça faydalı olan bu kuruyemiş, hamilelikte de tüketilmesi gerekenler arasında yer alır. Alerjik reaksiyon gösterilmediği sürece bu kuruyemiş bebeğin beyin gelişimi için oldukça faydalıdır.

Kaju Siparişi

Firmamız bünyesinde satışını gerçekleştirdiğimiz kuruyemiş çeşitlerinden bir tanesi olan kajunun istediğiniz gramaj değerinde satışını yapmaktayız. Şekeroğlu firması olarak Türkiye'nin dört bir yanına taze ürün hizmeti vermek firmamızın öncelikleri arasında yer alır. Bu nedenle vermiş olduğunuz tüm siparişlerde özenli bir şekilde paketleme yapmakta ve sizlere ürününüzü teslim etmekteyiz. Çiğ ve kavrulmuş Kaju siparişleriniz için güvenilir ödeme yöntemlerimizden her hangi birini kullanırken ürününüz 1 iş günü içerisinde kargoya verilir.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.