ceviz.jpg (123 KB)

Ceviz Çeşitleri

Filtreler

Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Ceviz

Her zaman için en çok sevilen ve en çok tüketilen ceviz; aynı zamanda sağlık açısından da en yararlı kuru yemişler arasında yer almıştır. Üstelik kullanım alanı da son derece geniş olan bu lezzetli ve sağlıklı kuru yemiş, hem kaliteli hem de taze haliyle sitemizden rahatlıkla temin edilebilmekte ve adresinize kadar güvenli bir şekilde ulaştırılarak sizlere teslim edilmektedir.

Cevizin İçerisindeki Yağ

Pek çok insan, cevizin çok fazla yağ içerdiğini; bu nedenle de sağlık açısından yararlı olmadığını düşünür. Ancak insan bedenine alınan yağlar tek çeşit değildir. Bunlar içerisinde sağlık açısından zorunlu olan, bünyeye iyi gelecek yağlar olduğu gibi kızartma yağları ya da birtakım endüstriyel yağlar gibi zarar verici hatta kanserojen yağlar da bulunmaktadır. Ancak ceviz hiçbir zararlı yağ içermez. Ceviz yağı insan bedeni açısından en sağlıklı yağlar arasında yer aldığı gibi zeka gelişimi açısından çok yararlı olan Omega 3 yağ asidini de barındırmaktadır. Yani ceviz tüketen bir kimse aşırıya kaçmadığı sürece içeriğinde bulunan yağdan en ufak bir zarar dahi görmeyecek hatta bünyesine en büyük iyiliği yapmış olacaktır. Üstelik ceviz Omega 3 haricinde daha pek çok yararlı yağ içermektedir.

Cevizin Besin Değerleri ve Kalorisi

Cevizin içerisinde sadece yararlı yağlar yer almaz. Ceviz, bunun yanı sıra bir bitkisel protein kaynağı olarak da tanımlanabilir. İçerisinde belirli miktarda protein yer aldığı gibi karbonhidrat içeriği de bulunur. Yani besinlerin her üç ana yapı taşına da cevizin içerisinde rastlamak mümkündür. Elbette ceviz belirli miktarda lif de içermekte, bu sayede sindirim ve boşaltım sisteminin çalışmasına destek olmaktadır. Her gün belirli miktarda tüketilen ceviz, bünyeye sağlayacağı direnç ve sağlık ile de etkisini çok kısa sürede hissettirecektir. 100 gr. ceviz içi yaklaşık 655 kcal kalori içermektedir.

İster Kabuklu İster Kabuksuz

Sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde birden farklı seçeneğe sahipsiniz. Arzu ederseniz kabuklu cevizi, arzu ederseniz ceviz içini tercih edebilirsiniz. Ancak hangi ürünümüzden yana tercihinizi kullanırsanız kullanın, her daim en taze ve en kaliteli ürünü satın almış olacağınızdan emin olabilirsiniz. Bunun yanı sıra sitemizde yer alan her üründe olduğu gibi cevizde de çok makul bir fiyat ile yüksek nitelikli bir alışveriş yapmış olacaksınız. 

Ceviz Nerede Kullanılabilir?

Cevizi kullanabileceğiniz alanlar adeta sınırsızdır. Sadece çerez olarak tüketilebileceği gibi pastalarda, çeşitli tatlılarda hatta pek çok yemekte dahi kullanılması mümkündür. Girdiği her yiyeceğe lezzet katan, aynı zamanda faydasıyla da takdire değer olan bu kuru yemiş, Türk mutfağının da her daim vazgeçilmezleri arasında yer almıştır. Sitemizden temin edeceğiniz ceviz ürünleri de daima Anadolu'nun en seçkin mahsullerinden özenle seçildikten ve kontrol edildikten sonra sizlere sunulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.