badem.jpg (136 KB)

Badem Çeşitleri

Filtreler

Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Badem Nedir?

Ilıman iklim kuşağının hakim olduğu topraklarda yetişen ve ülkemizde de sıklıkla tüketilen bir yemiş türü olarak badem Şekeroğlu Online bünyesinde satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz arasında yer alır. Acı ve tatlı olarak ikiye ayrılan bu yemiş türü, insan sağlığına oldukça faydalı bir besindir. Kuru yemişler içerisinde besin değeri en yüksek ve en lezzetli seçenekler arasında yer alır. Tatlı badem türü kuruyemiş olarak tüketilmekte iken, acı olan türü de yağ olarak kullanılır. Firmamız resmi web sitesinde bu yemiş türünün bir çok çeşidi bulunur.

Badem Çeşitleri?

Ülkemizde tazesine çağla denilen ve bu meyvenin içinin çıkarılarak kuruyemiş olarak tüketildiği badem bir çok çeşidi ile tüketilebilir. Taş bademi olarak bilinen türün hasadı Ekim ayında gerçekleşir. Meyvesi orta büyüklükte olan taş bademinin tadı da tatlı olan türdendir. Meyvesi küçük olan acıpayam bademi Ağustos ayında olgunlaşır ve hasadı yapılır. Meyvesi iri olan diş bademi de çeşitler arasında yer alır. Tatlı seçenekler arasında yer alan nurlu bademin yanı sıra, şeytanpayamı da bu yemişin çeşitlerinden biridir.

Bademin Faydaları

Asya yöresine özgü bir yemiş olarak bilinen badem dünyanın her bölgesinde yetişmeye elverişli bir tür olduğundan dolayı hemen her yerde denk gelebilmek mümkün olur. İçeriğinde çok fazla yağ barındırdığından ötürü badem yağı kullanımı da oldukça yaygındır. Cilt kuruluğu ve saç dökülmesi gibi rahatsızlıklara iyi gelen yağın yanı sıra kuruyemiş olarak öksürük ve göğüs rahatsızlıklarında da tüketilmesi tavsiye edilir. Bademin yağının yanı sıra özünden elde edilen sütü de kullanıma uygundur. Çağlası ise meyve olarak tüketilebilir.

Kalp krizi riskinin azaltılmasında önemli bir etmen gösteren badem içi aynı zamanda kolesterol dengesinin düzenlenmesinden de sorumludur. Düzenli olarak tüketildiği takdirde bedenin tam anlamı ile sağlıklı bir dengeye kavuşmasını sağlar. Vücudun en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi olan E vitamini, içerisinde depoludur. Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesinde de etkin bir rol oynar. Kuruyemiş türünün yanı sıra yağı da insan sağlığı için oldukça faydalıdır. Cilt yüzeyinde oluşmuş olan yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olan yağ, çocuklarda görülen kabızlığın kısa sürede geçmesine de yardımcı olur.

Badem Siparişi

Sağlığa ve cilde büyük ölçüde faydası olan bu kuruyemişi, firmamızın resmi web sitesi üzerinden taze bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Kuruyemiş türlerinde uygulamakta olduğumuz paketleme seçeneğimiz ile yemişlerin her birinde tazeliği korumaktayız. Firmamız bünyesinde satışını yaptığımız ürünlerimizin her biri markamızın garantisi altındadır. Sipariş işleminin devreye girmesi ile beraber 1 iş günü içerisinde kapınıza gönderim yapmaktayız. Kavrulmuş badem, çiğ badem ve kabuklu seçenekleri ile satın alım yapabileceğiniz badem çeşitleri, dilediğiniz gramajı seçmeniz halinde vermiş olduğunuz adrese kargo firması tarafından teslim edilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.